Jak wejść w gorący romans z bogatym inwestorem?

Znasz ten moment doskonale. Ty patrzysz na niego wzrokiem pełnym nadziei. On lustruje Cię wymownie od góry do dołu. Zastygacie na chwilę w swoich pozach, a Wasze oczy spotykają się w jednym miejscu. Ty wiesz i on wie. Coś wisi w powietrzu...

Pierwsza randka
Pamiętasz, że w kontaktach międzyludzkich niezwykle ważne jest, by zostawić po sobie dobre pierwsze wrażenie, prawda? Postaw zatem na atrakcyjność! To, co prezentujesz, musi przykuwać oko, być schludne i estetyczne - wówczas zdecydowanie łatwiej będzie Ci przekonać kogokolwiek do swojego pomysłu. Rzuć na inwestora urok, ten sam, który wcześniej zadziałał na pierwszych klientach. Pokaż, że przyciągasz ich uwagę i że rozglądają się za Tobą inni. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Zbyt odważny "makijaż", niedostosowany do standardów i aktualnych trendów oraz plączący się język to nie będzie najlepsza wizytówka. Sorry, próbę przechodzą tylko najlepsi.

Ty i inwestor wzajemnie się lubicie
Inwestor nie jest jednak amantem, który "leci" tylko na dobry wygląd. Dla niego liczy się coś więcej. To "coś" to innowacyjność Twojego biznesu. Niełatwo jest dziś wejść na rynek z czymś zupełnie nowym, bo wiele aplikacji czy usług jest do siebie podobnych lub wzajemnie się uzupełnia, tworząc kolejne bariery. I inwestor rozumie to jak mało kto. Jeśli tylko zawrócisz mu w głowie, to powierzy Ci swoje aktywa nawet wówczas, gdy projekt nie będzie całkowicie innowacyjny. Zaprezentuj przewagę konkurencyjną, by pokazać, czym wyróżniasz się spośród innych. Lśnij jak perła i bądź unikatowy jak Orzeł Bielik!

Czas na coś większego
Udało Ci się zainteresować inwestora na tyle, że ten zadaje coraz więcej pytań. Teraz pewnie myślisz o dłuższej relacji. Opowiedz mu o swoich doświadczeniach, o tym, co Cię pasjonuje i motywuje, a on da Ci gwarancję trwania przy Twoim boku na dobre i na złe. Wspomoże, gdy utkniesz nad jakimś problemem i będziesz potrzebować cennej rady oraz poratuje, gdy skończą się środki, a będzie dalej wierzyć w ten związek.

Najważniejsze, by się nie spinać :)

No już, rzuć wszystko i znajdź inwestora!

***
Jeśli interesuje Cię tematyka startupów, chcesz korzystać z darmowych narzędzi do pracy i dowiedzieć się jak zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy, koniecznie zajrzyj na blog funduszu Online Venture.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...